zygmunt homa
bielsko - biała

jesteście nadzieją ludzi myślących , trwajcie więc w swoim sprawiedliwym uporze , ja aby was wspomóc postaram się częściej korzystać z waszej ciekawej oferty wydawniczej

jarosław kierznikowicz
wejhrowo

wasze książki są super ,większość pozycji w mojej bibliotece w ostatnich latach pochodzą z waszej księgarni.gratuluję normalnej postawy,tj.patriotycznej.oj,mogłoby się jej od was wielu uczyć.ilekroć jestem w warszawie odwiedzam was.szczęść wam boże.

Dominik
Kraków

Naprawdę niezła strona. Piszecie wiele rzeczy które by się nie przedarły przez Polską propagandę. Wielkie pozdrowienia dla właściciela Antyku, mam nadzieję, że żadna siłą nie zamknie tak dobrej księgarni!!

"Doktor"

Szanowny Panie Marcinie Dybowski.
Czyżby Pana i moi przeciwnicy, z lubością przypisujący nam antysemityzm nie zdawali sobie sprawy, że za nami "stoją murem" miliony Polaków, którym z powodu uprawiania antypolonizmu krew zaczyna w żyłach wrzeć? Tak pilno naszym przeciwnikom do rozlewu tej krwi? Oby nie ziściły się ich zamiary. Wierząc w Opatrzność Boską i roztropność Polaków patriotów miejmy nadzieję, iż prawda zwycięży,
Pozdrawiam Pana , a także prof.J.R. Nowaka.

Józef rejzer
mar

świetna strona poruszacie ważne tematy o których nie usłyszy się w oficialnej propagandzie PRL bis oby tak dalej

D
M

Dobra strona. Oby tak dalej.
Życzę wytrwałości. Pozdrawiam

Marek Miler
Osieki

Jestem zainteresowany pierwszymi numerami "Antyku"!!!

Adam Pawełczyński
Goeteborg - Szwecja

Strona jest super, ale nie o niej chciałem pisać. natomiast zauważyłem w jednym miejscu brak wzajemności. Mianowicie "Głos" promuje na swoich łamach "Antyk", natomiast na stronie "Antyku" nie ma linku do "Głosu". Myślę, że jest to jedynie techniczne przeoczenie, bowiem wydaje mi się, że "Głos" wpisuje się w opcję "Antyku". Pozdrawiam

Członek neokatechumenatu
Wrocław

Dlaczego jesteście Państwo tak negatywnie nastawieni do neokatechumenatu? Papież wszakże zatwierdził statuty Drogi i uważa je za dobre. czyżbyście zamierzali kwestionować słowa Papieża?
Artykuły Wasze zawierają również wiele błędów. Opieracie sie na niesprawdzonych informacjach i tajemniczych informatorach. Nie ma żadnej 10% składki po drugim skrutinium.
Z neokatechumenatu można spokojnie odejść w każdej chwili. Katechiści rozmawiają z takaą osobą jeszcze przez miesiąc, półtora, później zostawiają ją 'w spokoju'.
Nieprawdą jest także, jakoby nie były czytane na eucharystiach ogłoszenia parafialne i listy. W mojej wspólnocie ogłoszenia czyta się po każdej eucharystii. Wielu członków neokatechumenatu angażuje się w sprawy parafialne, należy do Rady parafialnej. Z proboszczem żyjemy w zgodzie i zaufaniu, często jesteśmy proszeni o rozprowadzanie parafialnych gazetek, zbieranie datków po mszach.
Uprzejmie proszę o sprostowanie artykułu i adres do korespondencji lub skomentowanie mojego wpisu.

Paweł Jakubus
Szczecin

Zachecaja Panstwo do dzielenia sie informacjami o interesujacych stronach w internecie. Chcialbym polecic trzy angielskojezyczne strony:
www.giftstor.org,
www.tldm.org,
www.marysremnant.net/News/Archives.
Na pierwszej z nich sa piekne nabozenstwa, m. in. Koronka o ochrone (polecona przez Niebo w okresie obecnych zagrozen), Koronka za niewinnych ( za dzieci wykorzystywane) i Koronka do Dzieciatka Jezus (z obietnicami).
Druga strona (prosze sobie powiekszyc na niej rozmiar tekstu i nie zrazac sie wieloscia tytulow) to jest cale przeslkanie Tradycjonalizmu koscielnego podane przez Najswietsza Maryje Panne; mozna sie tam kompetentnie dowiedziec, jak to bylo z soborem watykanskim II, jak to jest z humanizmem, ekumenizmem, Odnowa charyzmatyczna i innymi haslami bardzo "wybielonymi" przez nasz Kosciol, ale w istocie po czesci "z piekla rodem".
Trzecia strona relacjonuje na biezaco objawienia prywatne, ktorych jest obecnie bardzo wiele (linki do wszystkich najbardziej znanych objawien sa tez na pierwszej z powyzszych stron). Z wyjatkiem objawien Pani Wszystkich Narodow w Amsterdamie, ktore sa zmajstrowane przez masonerie (a otrzymaly imprimatur biskupa), wiekszosc ich jest wiarygodna. Polecam np. oredzia dane Christinie Gallagher (w ostatnim oredziu Matka Boza wyrazila swoj sprzeciw wobec traktatu z Maastricht, ktory ustanowil Unie Europejska - www.marysremnant.org/News/Archves/Christina02.html ) i oredzia dane Louise Starr Tomkiel.

D

Dobra strona. Oby tak dalej. Życzę wytrwałości.
Pozdrawiam

Lukasz Wolanski
Calgary AB-Canada

Jestescie Panstwo-jednym z bastionow polskosci.Co znaczy slowo POLSKA:czuje sie to,dopiero poza jej granicami

Marcin Rembowiecki
Nowa Sól

Szanowny Panie!
Z uwagą przeczytałem to, co Pan pisze o neokatechumenacie.
Ponieważ jestem członkiem jednej ze wspólnot neokatechumenalnych i znam ten ruch dość dobrze, muszę bronić jego dobrego imienia.
Otóż:
1. Nie ma przymusu należenia do tego ruchu i działania w nim. Jest to całkowicie dobrowolne.
2. W neokatechumenacie jest wolność sumienia i w związku z tym nie ma przymusu "wywnętrzania się". Są tacy, którzy latami nie biorą udziału w tzw. echu słowa. Natomiast echo słowa jest pewnym świadectwem jako odpowiedĽ na słowo Boże, które ma odzwierciedlenie w życiu słuchacza.
3. Wszędzie występują patologie, nawet w hierarchii Kościoła katolickiego. Nie można jednak na ich podstawie wysnuwać wniosków ogólnych.
Moim zdaniem nie chodzi wcale o to, żeby się pozbywać wszystkich dóbr i mieszkać jak Diogenes - w beczce. Chodzi po prostu o brak egoizmu, pomoc innym i nieopieranie się na dobrach materialnych jako na fundamencie życia. To jest realizacja Pawłowego postulatu akceptacji tego, co do życia konieczne, bez wyolbrzymiania roli pieniędzy i innych dóbr. Mówi też w jednym z Listów, że chrześcijanin powinien powinien się cieszyć, jeśli ma co jeść i dach nad głową.
4. Odnoszę wrazenie, że Fundacja robi drodze neokatechumenalnej antyreklamę i do tego chce udowodnić jego błędy. Tymczasem Papież wypowiada się pozytywnie o neokatechumenacie od początku pontyfikatu. Podobne stanowisko zajmowali jego poprzednicy. Proszę o zamieszczenie powyższych uwag na stronie www Fundacji "Antyk". Będę wdzięczny za reakcje.
Pozdrawiam.

patriota

Nowa inicjatywa ponad podziałami przeciw UE i postkomunie www.rowp.prv.pl

Szymon
Warszawa

Witam,
Widziałem i zapraszam na
www.choragiewpancerna.prv.pl.
Pozdrawiam

Marcin Babicz
Lublin

Serdecznie Pozdrawiam i dziękuję za Pańską inicjatywe ratowania ludzkiej pamięci.Lektura ksiązek wydanych przez ANTYK pomoże mi nie zmiernie w mojej przyszłej pracy naukowej w zawodzie historyka. Nie będzie ona łatwa lecz warta każdej sekundy...
Jeszcze raz pozdrawiam i dziękuję Marcin.

Włodzimierz Szypura
GDAŃSK

BRAWO!!!

Waldemar Partyka C.OR.
Poznań

Serdecznie pozdrawiam i gratuluję inicjatywy. Dobrze, że są ludzie dla których wiara, Polska ma wielką wartość. Potrzeba ludzi, którzy nie zmieniają poglądów aby przystosować się do sytuacji. Trwajcie nadal.

Waldemar Rekść
Sopot

Wprost nie wiem, jak wyrazić podziękowanie Panu Marcinowi Dybowskiemu za ogrom roboty, która wcześniej lub później przyniesie owoce.
Serdeczne pozdrowienia i ukłony

Ewa Zaleska
KONIN

Tak trzymać - niech Bóg błogosławi naszej Ojczyźnie przez trud polskich patriotów. Konin jest bardzo trudnym środowiskiem. Tu był i nadal jest PRL

Elżbieta Dziuba
Zielona Góra

SUPER! Oby tak dalej! Zapraszam na moje strony: www.strony.wp.pl/wp/sekty14/, www.sekty.Alleluja.pl
Jestem koordynatorem Ośrodka Informacji o Sektach i Ruchach Destrukcyjnych. Zainteresowanych tematem zapraszam na II. Ogólnopolskie
Sympozjum na temat sekt, które odbędzie się w Zielonej Górze w dniach 25-27.kwiecień br. Szczegóły już wkrótce na podanych wyżej stronach.

   
Copyright (c) 2000 Fundacja Antyk. Wszelkie prawa zastrzeżone
strona główna


Powiadomienia o nowościach na stronie fundacji


nowości wydawnicze